Chorzów – gdzie zjeść?

Chorzów to miejscowość na Śląsku, granicząca z Katowicami. Pomimo bliskiej odległości stolicy województwa, Chorzów wyróżnia się pod wieloma względami. Miasto najbardziej znane ze śląskiego ZOO oraz stadionu zaimponuje najbardziej wymagającym smakoszom. W Chorzowie istnieje wiele restauracji i kawiarni oferujących smaczne jedzenie, więc dla przyjezdnych znalezienie lokalu w szybkim tempie nie będzie stanowiło problemu. Na szczególną uwagę zasługują 3 restauracje, absolutnie genialne i warte odwiedzenia.

chorzów pizza

Chorzów od kuchni

Chorzów – pizza, burgery

Numerem 1 niepodważalnie jest restauracja “Al’e Dobre”, mieszcząca się przy ulicy Batorego 33. To w tym miejscu fantastyczni kucharze przyrządzą przepyszną pizzę, burgery ich własnej receptury oraz danie popisowe – zasmażany ser. Koniecznie spróbujcie!

Chorzów – kuchnia włoska

Na miejscu drugim wśród chorzowskiej gastronomii znajduje się “Ludzie mówią różne rzeczy”. Ta nietypowa nazwa kryje za sobą utalentowanych kucharzy, przyrządzających najlepsze włoskie makarony oraz gnocchi. Warto też pokusić się o domowy sernik z białą czekoladą. Restauracji szukajcie na ul. Kościuszki 52.

pizzeria chorzów

Meksykańska kuchnia w Chorzowie

Ostatnią z trzech topowych restauracji, do której warto zajrzeć podczas pobytu w Chorzowie jest “Kartel”. Specjalizuje się ona w kuchni kolorowego Meksyku. Zjecie tu prawdziwe majstersztyki, przyrządzone na grillu. Szczególnie polecaną pozycją w karcie dań jest natomiast filet nadziewany Chico. Ustawcie nawigację na ul. Wolności 3 i odwiedźcie to wspaniałe miejsce.

chorzów gdzie zjeść

Gdzie zjeść w Chorzowie?

W Chorzowie, jak w każdym większym mieście, czekają także klasyki – McDonald, KFC oraz wiele sieci pizzerii. Jeżeli jednak nie bywasz w tym miejscu za często, zdecydowanie rozważ rezerwację stolika w jednej z wyżej wymienionych TOP3 restauracji. Opinie tysięcy gości mówią, że naprawdę warto. Za późno zorientowałeś się o konieczności rezerwacji stolika i nadal nie wiesz gdzie zjeść w Chorzowie? W bardzo bliskich odległościach znajdziesz także dobre restauracje, między innymi: Hotel Gorczowski, Cesarską lub Sztygarkę, gdzie na gości czekają prawdziwie śląskie potrawy.

gdzie zjeść chorzów